B

Sezóna 2017/2018 nám pomalu klepe na dveře, začínají se hrát první zápasy. Přinášíme Vám souhrn toho, co nás čeká a nemine v seniorské části našeho oddílu badmintonu.

Naše Béčko vyhrálo v posledním utkání minulé sezóny baráž - nádherné utkání, kde jsme se střetli s předposledním celkem vyšší soutěže, týmem TJ Chropyně C. Ten se posílil na toto utkání a nechtělo se mu zajisté dolů, do 6. ligy. Náš tým předvedl neskutečnou bojovnost a utkání vyhrál nejtěsnejším možným rozdílem, díky lepšímu scóre. Přehled všech zápasů tohoto barážového utkání, kde rozhodovalo několik míčků najdete tady. Tím jsme se dostali do vyšší ligy a umožnilo nám to vytvořit C tým, který naskočí do městské soutěže. Hlavně umožní našim mladým hráčům rovněž okusit dospělácké soutěže.

Pro tuto sezónu tedy naskakujeme do soutěží se třemi týmy. A tým hraje třetí ligu, kde jsme loni drželi poklidné vody středu tabulky a odehráli  řadu napínavých utkání. Borci a borky jsou už nažhaveni na první letošní utkání - hrajeme turnajovým systémem a jedeme 14.10.2017 do Vranovic. B tým měl hrát pátou ligu, postupem díky výše zmíněné barážové výhře. Usmálo se na nás štěstí a byla nám nabídnuta pozice ve vyšší soutěži - 4 lize, díky sloučení dvou družstev, České a Badmenů. Tím pádem u nich nebyl zájem držet ve vyšší soutěži dva celky a výměnou za naši  5. ligu jsme dostali pozici ve 4. lize. Paráda, výzva pro hráče Béčka je tu. Hráči ukázali, že na to mají, hrají vyrovnané zápasy s našimi hráči Áčka a například Ondra Smažil - náš nadějný junior už dokáže některé Áčkaře hodně potrápit. Takže ve 4. lize zabereme a pořádně se do toho opřeme.  Založili jsme i C tým, který naskočí do 6. ligy a pokusíme se tam dát prostor našim dospělákům plus mladým hráčům z juniorských přípravek. C tým bude základnou pro naše Béčko i Áčko a nadějní hráči odtam povalí nahorů.  Cílem toho týmu je hlavně získání zápasových zkušeností, rozkoukání se v lize dospělých, konfrontace nasbíraných zkušeností v tréninkových hodinách během oddílových utkání.

Naše fajn parta se rozrostla - máme pár nových dospěláků: Šárku, Erika, Rasťu, Romana a Michala. Trénujeme v pondělky a čtvrtky - to jsou vedené tréninky za dozoru našich trenérů a zápasy hrajeme v neděli večer. Vše na Kuklendě, naší nejmilejší klubové hale ;-). Děkujeme za Vaši podporu i v letošním roce, pozvánky na zápasy zveřejňujeme zde a vždy aktuální info najdete na našem fcb profilu.